"Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Çerez Politikamızı ve Kişisel Verilerin Korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz" Kabul Ediyorum.

Tıklayın Biz Sizi Arayalım
İsim Soyisim
Telefon
Mail Address
Mesaj
Arama Zamanı

Vizesiz GeçişUyruğunuza ve seyahat planınıza bağlı olarak geçerli, güncel kimlik kartlarına veya pasaportlara ve çoklu giriş Schengen vizelerine ihtiyacınız olabilir. Tüm konukların seyahate çıkabilmeleri için geçerli seyahat belgelerine sahip olmaları gerekir. 

Yunanistan, Avrupa Birliğine üye bir devlettir ve bu ülkeye yapılan ziyaretler Schengen Vizesine tabidir ancak sadece Celestyal Cruises turları için yapılan Schengen Anlaşması dahilinde Türk vatandaşları vizesiz olarak seyahat edebilirler.

Tur boyunca hem Yunan Adaları'nda hem de Atina'da gezi imkanı bulabilir, turlara katılabilirsiniz. Pasaportlarınız Check-in sırasında gemi yetkilileri tarafından alınıp size kabin kartlarınızı vereceklerdir. Kabin kartlarınızı hem gemi içerisinde tüm alışverişlerinizde hem de gemiye giriş ve çıkışlarda kullanmak zorundasınız. Kartlarınıza ait fotoğraflarınız yetkililer tarafından gemiye binerken çekilecek olup giriş ve çıkışlarda fotoğraf üzerinden tanımlanırsınız. Gemi kartlarınız artık sizin yeni pasaportunuz olacak. 

Ücretlendirme;

Bordo pasaportlu olan vatandaşlarımız; vizesiz geçiş yapmak için 60€ ödemeleri gerekmektedir. 
Yeşil ve Gri pasaportlu olan vatandaşlarımız; vizesiz geçiş yapmak için herhangi bir ücret ödemek zorunda değiller. 

Schengen Anlaşmasının üyesi olmayan ülkelerin bazılarının vatandaşları Yunanistan'a giriş için vize almaları; bu ülkelerden gelen ziyaretçiler, ülkelerindeki Elçilikler veya Konsolosluklardan daha fazla bilgi edinmelidir.

Avrupa Kimlik Kartı ve Pasaport
Bir Yunan vatandaşıysanız, seyahat için en son kimlik kartına (Latince karakterlerle) veya geçerli bir pasaporta ihtiyacınız olacaktır. Eğer bir E.U. vatandaşı iseniz lütfen geçerli bir Avrupa Birliği kimlik kartı veya pasaport taşıdığınızdan emin olun. Lütfen pasaportunuzda en az iki boş sayfa bulunduğundan ve seyahat tarihinden en az altı ay sonra sona erdiğinden emin olun. Her türlü askeri kimlik kartı geçerli bir seyahat belgesi değildir.

UYARI !!! 2020 Yunan Adaları turları için schengen vizesi almanız gerekmektedir.